Koniec roku 2022. Jaki prezent wręczyć nauczycielowi?

Wielkimi krokami zbliża się jeden z najbardziej wyczekiwanych dni w życiu każdego ucznia – zakończenie roku szkolnego. Jest to nie tylko początek beztroskich wakacji, ale także czas podsumowania wielu miesięcy nauki. Zgodnie ze zwyczajem, dzieci i młodzież wręczają nauczycielom z tej okazji kwiaty oraz upominki w podziękowaniu za ich ciężką pracę. Jakie prezenty wywołają uśmiech na twarzy wychowawcy, a których należy unikać? Podpowiadamy! 

Uniwersalnie i standardowo czy nowocześnie i nietypowo?

Zakończenie zajęć w roku szkolnym 2021/2022 odbędzie się 24 czerwca. W większości szkół zakończenie roku wiąże się z organizowanymi w tym czasie uroczystościami, podczas których odbywa się rozdanie świadectw z czerwonym paskiem, dyplomów i wyróżnień. Po oficjalnej części, przemówieniu dyrekcji oraz nauczycieli zebrani najczęściej udają się do swoich sal, gdzie rozpoczyna się klasowa integracja. To właśnie w tym czasie uczniowie obdarowują wychowawców prezentami, dziękując za kolejny rok nauki. 

Jednym z najpopularniejszych upominków wręczanych nauczycielom z okazji zakończenia roku są kwiaty. Duży bukiet róż, piwonii czy tulipanów to świetny pomysł na prezent od całej klasy. Warto zastanowić się także nad kwiatami doniczkowymi. Nie tylko zachowają one dłużej świeżość, ale mogą stanowić wspaniałą pamiątkę na wiele lat. Taki upominek na pewno będzie przywracał piękne wspomnienia i dobre chwile związane z absolwentami. 

1-4

W ostatnich latach coraz popularniejsze stają się również kosztowne prezenty, na które składają się wszyscy rodzice uczniów jednej klasy. Biżuteria, pobyt w spa czy zagraniczna wycieczka to tylko niektóre z nietypowych pomysłów. Opinia obdarowywanych nauczycieli na temat tak zobowiązujących upominków jest jednoznaczna – wywołują one dyskomfort oraz zakłopotanie. Choć mogłoby się wydawać, że każdy ucieszy się z tak szczodrego prezentu, to warto pozostać przy bardziej wyważonych propozycjach.

Co radzą eksperci?

Wbrew pozorom, wybór odpowiedniego prezentu dla nauczyciela nie jest łatwy. Wiedzą o tym szczególnie ci, którzy obdarowywaniem innych zajmują się profesjonalnie. Anna Garmada, właścicielka marki Nobilia, specjalizującej się w produkcji ekskluzywnych koszy prezentowych, podpowiada, na co zwrócić uwagę podczas wyboru prezentu dla nauczyciela. 

Prezent dla nauczyciela z okazji zakończenia roku szkolnego to często duże wyzwanie. Kwiaty i czekoladki są bardzo powszechnym rozwiązaniem, a przez to mało oryginalnym. Tym zaś, co w naszej firmie uznajemy za najważniejsze przy wyborze prezentu, jest jego dopasowanie do preferencji, charakteru, zainteresowań obdarowywanej osoby oraz do okazji. Bukietem czy bombonierką dość trudno to osiągnąć, ale już zestawem dla fanów letnich pikników, motoryzacji czy kultury włoskiej – zdecydowanie łatwiej. Taką metodą kierujemy się tworząc nasze zestawy prezentowe, a opinie Klientów potwierdzają, że to się sprawdza – komentuje ekspertka. 

Aksamitne słodkości, wysokiej jakości kawa, importowana z różnych zakątków świata herbata i przetwory to tylko niektóre z delikatesów, jakie znajdziemy w zestawach marki Nobilia. Dostępne są one w różnych formatach i cenach, co pozwala dopasować wartość prezentu do budżetu. Na które z nich warto zwrócić uwagę, szukając upominku dla nauczyciela? 

2-7

Dużym zainteresowaniem podczas kończącego się roku szkolnego cieszy się Kuferek Złoty z kawą Pluton z najstarszej polskiej palarni kawy i Kuferek Perłowy kryjący w sobie autorskie praliny z dodatkiem kawy marki Skład Praski, inspirowanej przedwojennymi smakami Warszawy. Nasi Klienci chętnie kupują u nas także tematyczne zestawy prezentowe, jak Kosz Mamma Mia, wypełniony włoskimi specjałami i kuchennymi gadżetami dodaje Anna Garmada. 

Koniec roku szkolnego to czas podsumowań, podziękowań i zbierania owoców całorocznej pracy. Z tej okazji wszystkim uczniom, nauczycielom i rodzicom życzymy udanego zasłużonego odpoczynku i beztroskich wakacji. 

Agnieszka Boryna
Agnieszka Boryna

Redaktor

Ktoś kiedyś powiedział, że organizm jest jak świątynia, o którą trzeba dbać, bez względu na wszystko. Tak też jest ze zdrowiem. Nic co raz zostało nam dane, nie jest wieczne. Naturalne podejście do zdrowia fascynowało mnie od zawsze. Tym bardziej, że matka natura ma nieograniczoną moc i szerokie spektrum działania. Prowadzę własną poradnię dietetyczną, w której pomagam schudnąć ale przede wszystkim w zdrowy i bezpieczny sposób. Udzielam również praktycznych wskazówek jak dbać o organizm by cieszyć się zdrowiem na długie lata.