Podwodny taniec w najgłębszym basenie w Europie? To możliwe!

Taniec to wyrażanie siebie, improwizacja, dająca poczucie wyzwolenia forma sztuki. Wszystkim znana jest forma klasyczna – na świeżym powietrzu, sali lub estradzie. Dla osób spragnionych wrażeń i lubiących obcowanie z wodą powstała nowa propozycja wyrażania siebie, czyli taniec pod wodą. Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się jak czuje się ryba pływająca głęboko pod powierzchnią wody – podwodny taniec w najgłębszym basenie w Europie jest dla Ciebie!

Taniec pod wodą? To możliwe!

Podwodny taniec łączy się z freedivingiem, czyli nurkowaniem bez użycia dodatkowego sprzętu, często potocznie nazywanym swobodnym nurkowaniem. Freediving uprawiany w basenie to doskonały sposób na regenerację i rozluźnienie oraz „restart” dla mózgu przepełnionego otaczającymi nas bodźcami zewnętrznymi. A gdyby tak oprócz nurkowania zrobić coś więcej i jeszcze bardziej pomóc organizmowi w rozluźnieniu? Z pomocą przychodzi podwodny taniec, który polecany jest szczególnie certyfikowanym freediverom (min. Level 1), którzy w łatwy i przyjemny sposób chcą rozwinąć swój warsztat nurkowy.

Podwodny taniec w basenie o głębokości 40 metrów

Jeśli zależy Ci na rozwinięciu zdolności freedivingowych, najlepiej znajdź odpowiednie miejsce, gdzie pod okiem wysoko wykwalifikowanych instruktorów zdobędziesz wiedzę i umiejętności w tym zakresie. Jednym z polecanych ku temu miejsc jest DEEPSPOT, czyli miejsce dla wszystkich fanów sportów wodnych i podwodnych. To obecnie najgłębszy tego typu obiekt w Europie, w którym można zanurkować aż na głębokość 45 m i 40 cm. DEEPSPOT dedykowany jest dla osób, które marzą o nurkowaniu sprzętowym – Scuba Diving lub na zatrzymanym oddechu – Freediving. To idealne miejsce, zarówno dla początkujących, jak i dla profesjonalistów, którym zależy na komforcie ciepłej, czystej wody i bezpiecznych warunkach do treningu.

Komu najlepiej zaufać w kwestii nauki tańca freedivingowego?

Nie tylko miejsce, w którym nurkujesz jest ważne, lecz także to, kto Cię tego uczy. Aby bezpiecznie przejść przez każdy etap nauki warto znaleźć odpowiedniego trenera. W przypadku dwudniowego kursu w DEEPSPOT pod Warszawą, prowadzącą jest trenerka Marisa Cecchetti. Szkoliła się w tańcu każdego typu: od klasycznego, przez nowoczesny, po break dance czy step. Ma doświadczenie teatru klasycznego i fizycznego oraz teatralnej improwizacji. Dzięki swojej wszechstronności potrafi łączyć elementy odległych stylów, z których połączenia zawsze wynika coś unikatowego. Pasjonuje się montażem, a efekty kombinacji tego zamiłowania i freedivingu w postaci eksperymentalnych filmów można podziwiać na kanale Freediving Dancer na YouTube. Marisa jest twórczynią i współorganizatorką pierwszego festiwalu tańca freedivingowego na głębokich wodach morskich.

Najlepsza pora na kurs

W przypadku nurkowania każda pora jest dobra na odbycie kursu, który poszerzy podwodne horyzonty. Jednak jest jedna ważna kwestia – nie warto odkładać go w czasie. Dlatego jeśli zależy Wam na tym, aby jeszcze w tym roku spróbować swoich sił w podwodnym tańcu, zachęcamy do odbycia kursu w DEEPSPOT, który odbędzie się w dniach 27-28 listopada. W sobotę, pierwszego dnia, kursanci poznają potrzebną teorię i odbędą sesję w wodzie. Drugiego dnia, w niedzielę, udoskonalą swój warsztat, nauczą się wszystkiego, co potrzebne do nakręcenia wideo z podwodnego tańca i… wykonają nagrany układ pod wodą. Wszelki sprzęt zapewniony będzie przez organizatora wydarzenia. Do nagrania wideo warto wziąć klips na nos, a także ubranie: sukienkę i szal/chustę w przypadku pań oraz lekki strój w przypadku panów.

Agnieszka Boryna
Agnieszka Boryna

Redaktor

Ktoś kiedyś powiedział, że organizm jest jak świątynia, o którą trzeba dbać, bez względu na wszystko. Tak też jest ze zdrowiem. Nic co raz zostało nam dane, nie jest wieczne. Naturalne podejście do zdrowia fascynowało mnie od zawsze. Tym bardziej, że matka natura ma nieograniczoną moc i szerokie spektrum działania. Prowadzę własną poradnię dietetyczną, w której pomagam schudnąć ale przede wszystkim w zdrowy i bezpieczny sposób. Udzielam również praktycznych wskazówek jak dbać o organizm by cieszyć się zdrowiem na długie lata.