Dbaj o siebie

Ile razy każdy z nas słyszał to krótkie zdanie? Jak sięgniemy pamięcią wstecz, uświadomimy sobie, że powtarzano to nam wielokrotnie, niemalże bez żadnego konkretnego powodu. Zazwyczaj słowa te kierowane były przez naszych rodziców a w niektórych przypadkach, również przez dziadków. Co one tak naprawdę oznaczają i czemu służą?

Długo się nad tym zastanawiałam, chociaż powinnam raczej powiedzieć, że długo obserwowałam świat wokół by zrozumieć co, tak naprawdę kryje się pod tymi słowami. Większość zapytanych przeze mnie osób, odpowiedziało bez wahania, że chodzi o wygląd zewnętrzny. O to jak  postrzegają nas inni. Jak się ubieramy, czy kobiety wykonują makijaż, chodzą regularnie do fryzjera, kosmetyczki czy innego salonu piękności. Oczywiście oferta co raz to nowych zabiegów oferowanych przez różne salony, zalewa nasz rynek każdego dnia. O wielu drogie Panie, zapewne nawet nie mamy pojęcia.

Babski wieczór źródłem informacji

Ostatnio podczas babskiego wieczoru, dowiedziałam się o nowej technice depilacji. Zamiast tradycyjnego wosku na paskach, kosmetyczka zastosowała substancję wyglądającą jak żel . Podobno jest lepsza, bo odrastające włoski nie wrastają się pod skórę. Przedłużane rzęsy już nie są nowością. Jeszcze do niedawna robione z powodu jakiejś większej okazji. Teraz są najzwyklejszym w świecie codziennym elementem wizerunku. Sama ostatnio poddałam się przyjemnemu zabiegowi doczepiania rzęs metodą 1:1. Przyznaję, że byłam pełna obaw. Głównie czy będę mogła otworzyć i przede wszystkim unieść powieki. I co ważniejsze, czy długie i piękne rzęsy, nie będą zaczepiały o szkła okularów, które noszę. Na szczęście moje obawy okazały się być bezzasadne. Od kilku dni cieszę się imponującym wachlarzem rzęs. Jest to dosyć praktyczne, gdyż zdecydowanie skraca czas wykonywania porannego makijażu. Zadbane dłonie to jest już pewnego rodzaju must have. Rzadko widuję kobiety, które mają „niezrobione” paznokcie. Takie zabiegi można wymieniać w nieskończoność ale przecież nie tylko na tym polega dbanie o siebie.

uroda i makijaż

Lubimy chwalić się sukcesami

Która z nas nigdy nie była na diecie? Oczywiście zazwyczaj wracamy do starych przyzwyczajeń i nawyków żywieniowych, którymi nie chwalimy się wszem i wobec. Ale jak rozpoczynamy nową dietę, informujemy o tym cały świat za pomocą Facebooka, i dodatkowo jakby ktoś nie zauważył, podpieramy się Instagramem. Oczywiście obowiązkowo musimy wykonać fotografię przygotowanego przez nas dania i koniecznie dodać do tego masę hashtagów aby nikomu nie umknęło, że jesteśmy na diecie. Ja ze swojej diety musiałam wyeliminować kilka produktów, ale bardziej z przymusu – alergia pokarmowa. Uwielbiam gotować dla znajomych, głównie po to by udowodnić im, że bez glutenu i nabiału może być równie smacznie. Prawda jest też taka, że dobrze mi z tym. Wiem, że służy mi zdrowe jedzenie i lubię się tym chwalić. Uczyniłam z tego poniekąd styl życia.

Rozwijajmy hobby

Fajnie gdybyśmy stosując się do prośby rodziców, dbali również  o swoje zainteresowania. Pielęgnowali je i rozwijali. Jako kobieta, śmiało mogę powiedzieć, że zawsze imponują mi mężczyźni którzy rozwijają w sobie pasję. Coś co lubią robić tylko dla siebie, bez żadnych korzyści finansowych. Poza jedną: sprawiają sami sobie przyjemność. A mnie sprawia przyjemność patrzenie na takie osoby. Czemu tak jest? Bo tacy ludzie mają światu coś więcej do zaoferowania a ich umysł pracuje na wielu płaszczyznach. Tak moi Drodzy, pod hasłem dbaj o siebie, mieści się również rozwój własnego intelektu i umiejętności.

Hobby, pasja i zainteresowania

Nasza edukacja nie skończyła się w szkole

Całe życie się uczymy, więc jeśli macie ochotę poszerzyć swoje horyzonty, działajcie! Ja od dawna marzyłam by rozpocząć naukę języka włoskiego. Obejrzałam, sama już nie wiem ile razy, film pt.: ” Listy do Julii” i zapragnęłam nauczyć się tego języka. Przeszukałam mój lokalny, małomiasteczkowy rynek i nie znalazłam żadnego lektora. Ale od czego mamy internet? I tak zakupiłam miesięczny pakiet włoskiego dla początkujących, w renomowanej firmie zajmującej się wysyłkową edukacją. Dzisiaj opanowałam alfabet 🙂

Nowe formy aktywności fizycznej

Wybór na rynku, podobnie jak z depilacją, jest ogromny. Od wyciskającej siódme poty zumby, po stateczną i zrównoważoną jogę. A może fitness na trampolinie? Wybór należy do Was. Szukajcie atrakcyjnych cenowo karnetów. Jeśli jeszcze nie zdecydowałyście jaki sport wybrać, nie warto tracić pieniędzy na coś, co może okazać się nie trafionym pomysłem. Warto zerknąć na Groupon, tam zawsze znajdziecie coś dla siebie w dobrej cenie. Ważne by chociaż kilka razy w tygodniu znaleźć dla siebie chwilkę i poruszać się.

fitness, joga i aktywność fizyczna

Zadbaj o swój komfort wewnętrzny

Znajdźmy każdego dnia parę minut, wyłącznie dla siebie i poświęćmy ten czas na relaks. Próbowaliście kiedyś medytacji? Co prawda początki nie są łatwe, jak we wszystkim, ale warto podjąć rękawicę. Po wszystkim poczujecie niesamowitą lekkość bytu 🙂 A poważnie mówiąc, zrzucicie z siebie ogromny ciężar stresu, jaki przytłacza nas każdego dnia. Warto zadbać o ten, jakże często ignorowany aspekt i oddać się ciszy, relaksującej i spokojnej muzyce i zajrzeć w głąb siebie. Po takiej sesji myślę, że rozwiązania trudnych problemów, nasz umysł znajdzie bez większego kłopotu. Zapewniam, że poczujecie różnicę.

Tak więc dbajmy o siebie, na każdej płaszczyźnie naszego życia.

Kinga Rudnicka
Kinga Rudnicka

W życiu z nie jednego pieca chleb jadłam. Jako mała dziewczynka miałam konkretny plan na przyszłość. Doskonale wiedziałam, jak powinno wyglądać moje życie. Mawiają, że jak chcesz rozśmieszyć Boga, to opowiedz mu o swoich planach. Życie dokonało własnej weryfikacji ale jako zradna dziewczynka dostosowałam się do realiów. Chcę podzielić się z Wami, swoimi poglądami. Może komuś się przydadzą, pomogą.

 • Mariola Izabela Zając

  Bardzo inspirujący tekst 🙂

  • Women’s World

   Cieszę się. Staram się by każdy tekst taki był 🙂

 • Hm… Ja mam wiecznie niezrobione paznokcie 😀 na szczęście o resztę staram się dbać 😉

  • Women’s World

   Super, najważniejsze by samej ze sobą czuć się dobrze 🙂

 • Moim zdaniem dbanie o siebie to przede wszystkim codzienna kąpiel, umyte włosy i czyste ubrania. Ja nigdy nie robię sobie paznokci, ale to nie znaczy, że o siebie nie dbam. 😀

  • Women’s World

   Jednak dołożę do tego dbanie również o zdrowie 🙂

 • Dbanie o siebie dla mnie, to bycie czystym, wykształconym, zdrowym i zadowolonym z życia… lubię ten tekst…

  • Women’s World

   I coś w tym jest 🙂

 • Obojętnie co kryje się pod hasłem dbania o siebie ważne aby to był czas tylko dla nas i aby był poświęcony na robienie przyjemnych, ważnych dla nas rzeczy.

  • Women’s World

   Krótkie i trafne podsumowanie 🙂

 • Ejmen! 😀
  ps.Ja się dowiedziałam ostatnio, że moje problemy z kręgosłupem wynikają zapewne z krzywego materaca..człowiek uczy się całe życie 😉

  • Women’s World

   jak to mówią „diabeł tkwi w szczegółach” 🙂