Jak szukać w sobie siły do walki z trudną chorobą?

Jesteśmy szczęśliwymi ludźmi, żyjącymi na własnych warunkach, mamy swoje piękne mieszkania, pracę, zainteresowania i nagle pojawia się ona… zupełnie niespodziewanie atakuje nasz organizm, ale przede wszystkim najbardziej naszą psychikę- choroba.          Opowiem Wam o tym jak znaleźć siłę do walki z chorobą.

Muszę Ci powiedzieć na wstępie, że masz w sobie ogromne pokłady energii do zwalczenia choroby, ale aby uzdrowić ciało, musisz zadbać o swoją psychikę, ponieważ to mózg jest najważniejszym narządem, który odgrywa tu kluczową rolę uzdrowienia. Wiem to dokładnie, ponieważ przeżyłam to na sobie. Urodziłam córkę w bardzo ciężkim stanie w zamartwicy, według lekarzy powinna być warzywkiem. To jest właśnie specyfika niektórych szpitali, oznajmili mi to w oschły sposób i poszli. Nie dali żadnych wskazówek, co mamy dalej robić. Ale wtedy pierwszy raz poczułam w sobie ogrom siły, takiej wewnętrznej mocy. Wyparłam wszelkie złe myśli i wmówiłam sobie, że moje dziecko jest zdrowe, tak często to mówiłam, aż w końcu w to uwierzyłam. Każdego dnia pokonywałam trudności. Nie twierdze, że było łatwo, ale śmiało mogę Ci powiedzieć, że człowiek ma ogromną siłę mózgu. Po siedmiu latach od diagnozy moje dziecko jest w 98% zdrowe.

Pozytywne myślenie

Jak znaleźć w sobie tę siłę?

Wiedz, że życie każdego człowieka jest cudem, Twoje również, nie myśl, że Ci wszystko jedno, ponieważ jesteś bardzo potrzebna innym. Twoi bliscy Cię kochają i chcą spędzać z Tobą szczęśliwe chwile. Zrób to dla siebie, dla męża, córki, wnuka-walcz. Jeżeli jesteś sama, pomyśl, ile dobrego możesz zrobić dla innych, dla świata. Musisz dla nich pokonać chorobę, aby przekazać tą wiedzę tym, którzy będą akurat w takiej samej sytuacji jak Ty byłaś. Myślę, że życie daje nam misje, a my realizujemy ją, walcząc ze swoimi słabościami.

Jest kilka rzeczy, które są niezbędne w walce z chorobą.

 1. Pierwsza kwestia to otaczanie się pozytywnymi ludźmi. Nie można się użalać i ciągle opowiadać jak to się jest nieszczęśliwym, bo jest się chorym. Jest mnóstwo takich ludzi w podobnej, a nawet gorszej sytuacji, weź się w garść i działaj. Zrób porządną weryfikację pseudoznajomych i miej u swego boku ludzi, którzy życzą Ci dobrze i są radośni.
 2. Druga sprawa: pozytywne książki. Dla mnie kluczową była książka Rhondy Byrne „Secret”, gdzie opisane jest, jak kobieta pokonała raka piersi, po tym jak codziennie puszczała z mężem komedie i ciągle się śmiali. Była szczęśliwa i kompletnie nie myślała o chorobie. To wpływ naszych pozytywnych hormonów, które oddziałują na mózg. Ta książka to przełom w zmianie własnego myślenia. Jest również dostępny film na Youtube „Secret” z tłumaczeniem, dla tych, którzy wolą oglądać.
 3. Znajdź cel, zajęcie, pasję. Coś co zajmie Twoją uwagę i nie będziesz skupiać się na chorobie cały dzień. Jeżeli nie masz jakiś konkretnych zainteresowań, zacznij malować, lub pisać pamiętnik, spacerować po parku albo czytać interesujące Cię blogi np. podróżnicze. Zacznij pomagać Fundacjom zwierzęcym możesz być wizytatorem adopcyjnym, bądź szukać domów dla psów przez udostępnianie np. na Facebooku ich zdjęć i opisów. Zrobisz dobry uczynek, który da Ci wiele radości, a przy okazji skupisz na czymś pożytecznym swoje myślenie.  Przede wszystkim rób, działaj. Pamiętaj nie ma rzeczy niemożliwych.

Książki o pozytywnej treści

Bierz przykład od innych

Znasz mówcę motywacyjnego Nicka Vujicica? Prowadzi szkolenia na całym świecie, to człowiek, który nie ma rąk, ani nóg, jedynie jedną zdeformowaną stopę z dwoma placami, którą nauczył się pisać, czesać, golić, pić ze szklanki, a nawet jeździć na deskorolce. Ma zdrową, piękną żoną i dwójkę dzieci. Można? Można! Trzeba tylko zmienić myślenie.

To co masz w głowie, masz i w życiu.

Ty masz całe ciało i jedynie chorobę w środku. Jak ją pokonasz, będziesz w pełni sprawnym człowiekiem, który ma całe życie przed sobą. Pamiętaj to mózg jest najważniejszym narządem w naszym organizmie i działa naprawdę wyjątkowe cuda. Znam historię Cameron Mott, 9 letniej dziewczynki, która chorowała na rzadką chorobę atakującą nerwy mózgowe jednej półkuli. Lekarze musieli usunąć jej połowę mózgu, tą która jest odpowiedzialna za uczucia, emocje, chodzenie itd. Tymczasem druga półkula przejęła właściwości tej usuniętej. Dziewczynka jest w pełni zdrowa, uwielbia tańczyć i jest szczęśliwym dzieckiem. Po co to piszę? Abyś wiedziała, że mózg jest plastyczny i potrafi wyleczyć każdą chorobę, walcz, słuchaj intuicji, dbaj o siebie, wysyłaj pozytywne wibracje, a zobaczysz jak wiele się zmieni w Twoim życiu. Już Szekspir pisał, że „mądry człowiek nie opłakuje przegranej, ale szuka sposobu by wyleczyć odniesione rany”. Tobie też się uda, tego Ci z całego serca życzę.

Autorką wpisu jest Magda z Motywacja & Organizacja. Poznaj bliżej również Planner opracowany przez Magdę.

 • Podsumowując: nie tonąć w rozpaczy, tylko zmienić wszystko, całe swoje życie na pozytyw. To jest pewnie ciężkie, kiedy usłyszało się wyrok, ale wierzę, że się da. Świetne rady, nie tylko jak ktoś jest bardzo chory, ale ogólnie – lepiej przeżyć życie szczęśliwie otaczając się właściwymi ludźmi 🙂

  • Women’s World

   Dokładnie tak 🙂 Jestem przekonana, że w naszym umyśle tkwi ogromna siła. Co masz w głowie, masz i życiu 🙂

 • Danuta Brzezińska

  Trzy razy walczyłam o przeżycie, zawsze trzymał mnie sens życia i miłość.

  • Women’s World

   Nie ma rzeczy niemożliwych 🙂

 • Umysł jest chyba najsilniejszym i najlepszym lekarzem! Bardzo mądry i budzący nadzieję tekst.