Domowe SPA

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania i wątpliwości, dotyczące właściwej pielęgnacji skóry twarzy, ciała czy włosów, pisz do nas na adres: redakcja@womensworld.pl.  Nasza ekspertka Edyta Szulist, odpowie na nurtujące Was pytania, wyjaśni i udzieli praktycznych rad dotyczących wszystkiego, co związane z urodą.

Witam,

Pani Edyto, razem z moimi przyjaciółkami mamy swój własny pomysł na spędzanie czasu. Podczas naszych babskich wieczorów zawsze staramy się robić coś więcej niż tylko, plotkowanie. Tym razem chciałybyśmy zrobić coś dla ciała i ducha czyli domowe SPA. Jak w domowym zaciszu przygotować najlepsze spa? Jak się do tego przygotować? Na co zwrócić szczególną uwagę, żeby wieczór był miły ale i pożyteczny dla ciała. Dziękuję i pozdrawiam.

Wiola

Witam Pani Wiolu

Taka forma relaksu z najbliższymi koleżankami, to zawsze dobry pomysł. Warto również zwrócić uwagę, że domowe SPA wyniesie nas taniej niż w renomowanym ośrodku. Dodatkowo nic nie przebije domowej intymności i prywatności jaka towarzyszyć będzie takiemu spotkaniu.  Jest Pani gospodynią więc tak naprawdę tylko od Pani zależy, jak będzie wyglądało to spotkanie.

SPA w domowym zaciuszu

Do wieczoru SPA niezbędne będą nam akcesoria czyli po lusterku dla każdej z uczestniczek, ręczniczku oraz opasce. SPA zaczynamy od dokładnego oczyszczenia twarzy (ja używam kremowego żelu  oczyszczającego), następnie po oczyszczeniu twarzy nakładamy maseczkę, może to być maseczka algowa (najczęściej takiej używam) albo innego typu w zależności od rodzaju i potrzeb skóry. Po zmyciu maseczki nakładamy serum oraz krem na noc. Można również zadbać o dłonie. Ciekawym rozwiązaniem jest peeling oraz różnego rodzaju maseczki nakładane na skórę dłoni. Po takim zabiegu skóra jest gładka i bardzo delikatna w dotyku.

essential-oils-1433694_1920

Ważna jest również atmosfera panująca podczas takiego spotkania. Dlatego warto zadbać o odpowiedni wystrój. Świece rozstawione w różnych miejscach dodadzą intymności i z pewnością zapewnią Pani koleżankom relaks. Można też zrobić sobie aromaterapię, zapalić świece zapachowe czy jakieś olejki aby klimat był jeszcze przyjemniejszy. Jednak wybierając olejki do aromaterapii warto ustalić preferencje każdej z uczestniczek domowego SPA. To co jednej z pań będzie się podobało, może działać drażniąco na drugą. Wybór różnych rodzajów olejków jest ogromny. Warto wybrać te, które działają kojąco i uspokajająco.

Pozdrawiam

Edyta Szulist

Edyta Szulist
Edyta Szulist

Czy kiedykolwiek zastanawiałaś się jak będzie wyglądało Twoje życie za 5 lat, pracując w firmie czy branży w której jesteś? Nazywam się Edyta Szulist, z zawodu pedagog i kosmetyczka, jednak całe życie zawodowe spędziłam w finansach. W moim życiu pojawił się moment, ze wyobrażając siebie za 5 lat w swojej branży, przeraziłam się bo wiedziałam ze juz nic mnie tu lepszego nie czeka i byłam juz zmęczona korporacyjnym wyścigiem szczurów. Szukając dla siebie innych możliwości poznałam firmę która nie dość ze ma świetne produkty do pielęgnacji urody to jeszcze dała mi szanse na zmianę i wizję innego, lepszego oraz zdrowszego życia. Firma niesamowicie rozwija się w Polsce i jest otwarta na nowych Partnerów, wiec jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej, znajdź mnie na profilu społecznościowym.