Perfekcyjny makijaż w domowym zaciszu

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania i wątpliwości, dotyczące właściwej pielęgnacji skóry twarzy, ciała czy włosów, pisz do nas na adres: redakcja@womensworld.pl.  Nasza ekspertka Edyta Szulist, odpowie na nurtujące Was pytania, wyjaśni i udzieli praktycznych rad dotyczących wszystkiego, co związane z urodą.

Witam,

Jestem kobietą w ciągłym biegu. Wszędzie szybko i zawsze spóźniona. Makijaż jest koniecznym elementem mojego wizerunku. Jednak największy problem mam z odpowiednim doborem podkładu. Nie trzyma się cały dzień. Po pewnym czasie „odpada” w okolicy ust. Wygląda to nie najlepiej a ja czuję się źle tym bardziej, że w moim zawodzie perfekcyjny wygląd jest wymagany. Nie wiem też co powinnam wybrać i jaka jest praktyczna różnica między kremem cc a podkładem nawilżającym i kryjącym. Jak wykonać perfekcyjny i trwały makijaż, który pozostanie ze mną cały dzień bez konieczności poprawiania? Dziękuję i pozdrawiam.

Kasia

Pani Kasiu dziękuję za list dotyczący zmagań z jakimi się Pani mierzy dnia codziennego. Mam nadzieję, że moje wskazówki pomogą Pani pozbyć się problemu raz na zawsze.

Zacznę od różnicy między kremem CC a podkładem.

Krem CC ma lżejszą konsystencję od podkładu. Jest to krem koloryzujący i lekko kryjący bez filtra. Można go używać zamiast kremu na dzień. Idealnie nawilża ale nie matuje. Kremy CC są rozświetlające w związku z czym bardziej polecam dla cery suchej lub normalnej. Osobom z tendencją do „świecenia się”, uzyskany efekt może kojarzyć się z wydzielonym sebum i nie koniecznie dobrze będą się z tym czuły. Podkłady polecam do każdego rodzaju cery ale w szczególności do cery z problemami gdzie wymagane jest dobre krycie. Ważne jest aby przy wyborze podkładu, kierować się jego funkcjonalnością. Wybieramy taki, który nie tylko dobrze matuje ale również pielęgnuje cerę, nie zatyka porów i jest długotrwały. Podkład to nasza druga skóra, dlatego ważny jest odpowiedni dobór koloru a mianowicie kierujemy się kolorem skóry na szyi.

profesjonalny makijaż

Dobra baza, podstawą perfekcyjnego makijażu

Perfekcyjny i długotrwały makijaż nie tylko jest uzależniony od tego jak go zrobimy ale czym go wykonamy. Tu już jest większy problem, gdyż asortyment do wyboru jest bardzo duży. Istotne jest dobre przygotowanie skóry przed wykonaniem makijażu.
Analizując Pani problem, wnioskuję że ma Pani skórę suchą i należałoby zadbać o bardzo dobre jej nawilżenie (nie mylić z natłuszczeniem), a to możemy uzyskać stosując kremy bez olei mineralnych. Kolejny krok to złuszczanie min.1 raz w tygodniu. Potem należy wybrać podkład również pozbawiony olei mineralnych.

dobre kosmetyki

Miałam bardzo podobny problem jak Pani, podkład mi się ważył a nos wiecznie łuszczył. Nie wyglądało to estetycznie a już na pewno nie naturalnie, aż w końcu natrafiłam na bardzo dobrej jakości kosmetyki wegańskie i odkąd je używam, mój makijaż jest perfekcyjny i trzyma się do samego wieczora. Nie chcę podawać nazwy firmy, jeśli jednak chciałaby się Pani dowiedzieć, jaki konkretny produkt polecam przy Pani problemie, proszę odnaleźć mnie na profilu społecznościowym.

 

Edyta Szulist
Edyta Szulist

Czy kiedykolwiek zastanawiałaś się jak będzie wyglądało Twoje życie za 5 lat, pracując w firmie czy branży w której jesteś? Nazywam się Edyta Szulist, z zawodu pedagog i kosmetyczka, jednak całe życie zawodowe spędziłam w finansach. W moim życiu pojawił się moment, ze wyobrażając siebie za 5 lat w swojej branży, przeraziłam się bo wiedziałam ze juz nic mnie tu lepszego nie czeka i byłam juz zmęczona korporacyjnym wyścigiem szczurów. Szukając dla siebie innych możliwości poznałam firmę która nie dość ze ma świetne produkty do pielęgnacji urody to jeszcze dała mi szanse na zmianę i wizję innego, lepszego oraz zdrowszego życia. Firma niesamowicie rozwija się w Polsce i jest otwarta na nowych Partnerów, wiec jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej, znajdź mnie na profilu społecznościowym.